Psychoterapia

Parę słów o metodzie, czyli co to jest psychoterapia gestalt.

Psychoterapia Gestalt jest jednym z podejść psychoterapeutycznych, skupiających się na kontakcie relacyjnym. Terapeuta i klient są wspólnie zaangażowani w relację JA – TY, czyli spotkanie człowieka z człowiekiem. W relacji terapeutycznej klient odkrywa swoje potrzeby, uświadamia sobie swoje uczucia, emocje, mechanizmy działania, a także swoje ciało. Akcent w terapii Gestalt jest położony na budowanie świadomości siebie i tego, co zaburza jednostce kontakt ze światem.

Ten proces uświadamiania prowadzi klienta do przezwyciężenia własnego cierpienia poprzez tworzącą się możliwość dokonywania własnych, autonomicznych wyborów życiowych – pełnego wyrażania siebie, zaspokajania swoich potrzeb, swobodnego wchodzenia w kontakt ze środowiskiem jak i wycofywania się z kontaktu. Ograniczenia w takim funkcjonowaniu często są wynikiem tzw. niedomkniętych figur ("gestaltów") – tj. niedokończonych w życiu sytuacji, niedopowiedzianych zdań, nie wyrażonych uczuć, które wiążą energię jednostki, utrudniając jej swobodny kontakt ze sobą i ze światem. W terapii powstaje możliwość dokończenia takich niedomkniętych spraw i uwolnienie energii potrzebnej do podejmowania własnych, wolnych wyborów..

W terapii Gestalt akcent położony jest na bycie TU i TERAZ. Terapeuta jest odpowiedzialny za przebieg procesu terapii, a jego kompetencje są potwierdzone przez odpowiednie dokumenty i rekomendacje.

Do kogo jest skierowana psychoterapia gestalt?

Psychoterapia Gestalt adresowana jest do osób, które nie chcą być jedynie biernym świadkiem swojego cierpienia, niemożności, obniżonego nastroju, poczucia, że ich relacje z innymi ludźmi są niesatysfakconujące.

Sięgając po tę formę terapii przy wsparciu i pełnej uwadze terapeuty odkrywasz swoje pełne "ja" wyrażające się w Twoich emocjach, odczuciach z ciała, potrzebach i reakcjach, przez co stajesz się zdolny do czerpania z życia satyfakcji i osiągania pełnej harmonii.

Dlatego zapraszam osoby, które:

- chcą bardziej poznać siebie i rozwijać się;
- przeżywają kryzys życiowy np. żałobę, żal po stracie, zmagają się z chorobą własną lub kogoś bliskiego lub inną trudną sytuacją;
- cierpią na zaburzenia lękowe (nerwice);
- cierpią na zaburzenia nastroju (depresja, dystymia);
- cierpią na dolegliwości psychosomatyczne (dolegliwości fizyczne na podłożu psychicznym);
- przeżywają trudności w życiu osobistym lub zawodowym.

44-300 Wodzisław Śląski, Ul. Wyszyńskiego 53 / 2 dandela1@onet.eu +48 600-870-497

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress