O mnie

mgr Danuta Poczopko

psycholog kliniczny, licencjonowany psychoterapeuta

Prywatnie:
Jestem osobą refleksyjną, z poczuciem humoru, dobrze czuję się w głębokim kontakcie z drugim człowiekiem. Lubię pomagać ludziom w odkrywaniu ich niepowtarzalnej indywidualności, towarzyszyć im w dążeniu do pełnego rozwoju, harmonii ze sobą i światem. Moje zainteresowania to: literatura piekna, muzyka klasyczna, zwłaszcza okresu baroku, kontakt z naturą: szczególnie spacery z psami, praca w ogrodzie, pływanie. Lubię gry np. scrabble, rozwiązywanie krzyżówek. Wady – lenistwo, zalety – cierpliwość.

Jestem magistrem psychologii, absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego od grudnia 1981 roku. Praca w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku w latach 1982 – 1989 zaowocowały uzyskaniem specjalizacji I° w zakresie psychologii klinicznej. W latach 1988 –1990 pracowałam ponadto w Poradni Leczenia Uzależnień w Rybniku, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

W latach 1990 – 1998 pracowałam w Poradni Przeciwbólowej oraz w Poradni Psychologicznej w Rybniku, gdzie zajęłam się psychoterapią, wtedy też, w latach 1991 – 93 ukończyłam staż, a następnie w latach 1994 – 97 Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, co uprawnia mnie do zajmowania się profesjonalnie psychoterapią. Od 1995 roku prowadzę samodzielną działalność w Gabinecie Psychologicznym, specjalizując się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych.

Ponadto od 1998 do 2015 roku uczyłam przedmiotu psychologia na różnych kierunkach w szkołach medycznych. Od roku 2008 moje doświadczenie zawodowe wzbogaca praca w Poradni Leczenia Bólu i Poradni Paliatywnej w Rybniku, gdzie pomagam ludziom cierpiącym z powodu przewlekłego bólu i terminalnie chorym na choroby nowotworowe.

Pomoc psychoterapeutyczna, którą proponuję opiera się o założenia terapii nurtu humanistycznego – łączącej elementy terapii Gestalt oraz Rogersowskiej terapii skoncentrowanej na kliencie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Jako psychoterapeuta posiadam rekomendację Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, gdzie także w trosce o jakość mojej pracy i dobro klientów regularnie korzystam z superwizji.

44-300 Wodzisław Śląski, Ul. Wyszyńskiego 53 / 2 dandela1@onet.eu +48 600-870-497

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress